Абсолютно смертельне захворювання: цікаві факти про сказ

Сказ – смертельне інфекційне захворювання, що передається людині при укусі хворої тварини. Вірус сказу викликає специфічний енцефаліт, що призводить до важкого необоротного ураження нервової системи і головного мозку.

Сьогодні сказ зустрічається більш ніж в 150 країнах. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – екстрена вакцинація. Завдяки антирабічної щеплення організм виробляє імунітет перш ніж почне атакувати вірус. І чим раніше людині буде надана така допомога, тим вище ймовірність благополучного результату.

Планова вакцинація рекомендується людям, професійно пов’язаних з ризиком зараження сказом (ветеринарам, працівникам притулків для тварин, єгерям, мисливцям, лаборантам). Не завадить зробити щеплення і мандрівникам, які вирушають у регіон з неблагополучної епідемічної та епізоотичної ситуації. У віддалених районах таких регіонів проводять планову імунізацію дітей – при контакті з тваринами вони можуть просто не розповісти про отримані укусах.
Фахівці зібрали цікаві факти про сказ:

Дата Всесвітнього дня боротьби проти сказу вибрана не випадково, в цей день у 1895 році помер знаменитий французький вчений, основоположник мікробіології та імунології Луї Пастер – засновник першої вакцини проти «гідрофобії».
Сказ зустрічається на всіх континентах, крім Антарктики. До 99% випадків смерті від сказу припадає на Азію і Африку.
Перше щеплення проти сказу була зроблена Луї Пастером 6 липня 1885 року дев’ятирічного Йозефу Майстеру, вкушеного хворою собакою. Хлопчик вижив.
40% людей, покусаних тваринами з підозрою на сказ – це діти віком до 15 років.
В Америці основним джерелом інфекції є летючі миші.
До моменту появи перших симптомів, смерть зараженого сказ людини або тварини неминуча.
Єдиний 100% спосіб запобігти розвитку захворювання – це оперативне проведення антирабічного лікування.
Імунітет після вакцинації проти сказу нестійкий, і зберігається у людини в середньому протягом року. Тому при новому контакті з підозрілою твариною необхідно повторне лікування.

Добавить комментарий