Брак тестостерону у чоловіків не завжди вимагає гормонального лікування

Тестостерон — найважливіший гормон, від якого залежать багато аспектів здоров’я чоловіка: статева потенція, мотивація в життя, зростання м’язів, робота імунної системи.

Однак з віку приблизно 40 років зниження кількості вироблюваного тестостерону стає все більш відчутним. Негативний внесок вносять неправильний спосіб життя, накопичення зайвого жиру і т. д.

Стикаючись з природним процесом зниження рівня цього гормону, багато чоловіки впадають в паніку, намагаються вводити тестостерон штучним шляхом.

Наслідки цього кроку є дуже шкідливими і навіть небезпечними. Німецькі експерти повідомляють, як правильно ставитися до цієї проблеми і що слід робити.

За словами професора-ендокринолога Гаральда Йорна Шнайдера з Центру ендокринології та обміну речовин в Ландсхуте, рівень тестостерону не має принципового значення. Багато чоловіків можуть без будь-яких скарг жити і з низьким рівнем. Професор загальної ендокринології в Рурському університеті Бохума Харальд Кляйн повідомляє, що лікарі далеко не у всіх випадках при дефіциті тестостерону призначають гормональну терапію.

По-перше, існують однозначні протипоказання: рак простати, збільшена кількість еритроцитів у крові, тяжка серцева недостатність, обструктивний синдром апное сну. Добре відомо про серйозний збиток для печінки, які наносять синтетичні замінники тестостерону.

Крім того, віддалені наслідки такого лікування важко передбачувані. Гормон дають лише тим, у кого дефіцит дійсно значний і поєднується з серйозними скаргами, у кого є ризик негативних наслідок цього недоліку: зниження щільності кісток і інші незворотні зміни в організмі.

Крім гормональної терапії існують інші, більш безпечні способи відновлення нормального рівня тестостерону в організмі чоловіка.

Рівень гормону в крові підвищують силові тренування (наприклад, присідання зі штангою). Часто вироблення тестостерону нормалізується після позбавлення пацієнта від надмірної ваги або лікування від важкої хвороби.

Добавить комментарий