Чотири хитрощі, які допоможуть обдурити почуття голоду

Ці поради відіб’ють бажання з’їсти зайве
Буває з вами таке: на середині перегляду серіалу ви раптом відчуваєте, що неодмінно повинні зараз же з’їсти кексик або шоколадку? Навіть якщо півгодини тому ви щільно пообідали.
У більшості таких випадків ми не відчуваємо реальний голод: це почуття пов’язане не з тим, що у вас в шлунку порожньо, а з емоціями. Коли ми відчуваємо страх, тривогу, втому чи образу, наш мозок може неправильно розшифрувати цей сигнал. Ось тільки переконати бурчащий живіт в тому, що він даремно буркоче, дуже важко! На щастя, емоційний голод не триває нескінченно. Якщо ви застосуєте запропоновані нами хитрощі, то вже через пару хвилин голод піде.
Морква, морква, і ще раз морквина
Тримайте під рукою продукти з низькою калорійністю, але з високим вмістом клітковини: моркву, капусту, салат. Якщо відчули напад голоду, починайте їх їсти. Плюс сирих овочів в тому, що їх треба довго жувати. До того часу, як ви пережуете морквину, напад голоду піде, як ніби його й не бувало.
Увімкніть уяву
Є теорія, яка говорить: наші харчові пристрасті існують тому, що ми не «малюємо» їх у своїй уяві. Наприклад, димлячу піцу, тістечко-кошичок, плитку шоколаду. Уявіть прямо зараз якийсь з цих продуктів, і ви миттєво відчуєте, що хочете його з’їсти негайно.
Але є хороша новина: багата уява може не тільки зіпсувати вашу фігуру, але і допомогти уникнути спокуси! Як? Енн Сюй, доктор філософії, що вивчає поведінку людини в Лондонському університеті, пропонує такий трюк. Всякий раз, коли вам захотілося солодощів, візуалізуйте щось, абсолютно не має відношення до їжі. Наприклад, уявіть собі дрімучий ліс. Або єдинорога. Або розкішний кабріолет. Через пару хвилин ви забудете про свій голод. Грайте в ігри
Одне дослідження довело: гра в звичайний тетріс всього за 3 хвилини знижує тягу до їжі приблизно на 14%. Справа в тому, що комп’ютерні ігри або ігри на телефоні включають розумові процеси в мозку, які пригнічують відчуття голоду. Напевно, ви і сама знаєте про це ефекті: захопившись на роботі виконанням якогось цікавого завдання, ви забуваєте про обід.
Зателефонуйте друзями
Хочете з’їсти щось жирне або солодке? Негайно хапайте телефонну трубку і телефонуйте того з ваших друзів, хто вміє довго і зі смаком балакати по телефону. Бажано, щоб це був цікавий вам людина чи той, у кого завжди повно новин і пліток. В цьому випадку діє той же принцип: ми витісняємо думки про їжу тим, що доводиться включатися в обговорення, стежити за думкою співрозмовника, підтримувати розмову. Після 10-15 хвилин спілкування ви забудете про те, що хотіли їсти.

Добавить комментарий