Стрес: як швидко вийти з цього стану

Стрес являє собою реакцію організму на різні зовнішні подразники. Організм переходить у стан підвищеної напруги і готується боротися з тим, що впливає на нього ззовні, намагається відновити гомеостаз. У кров надходять гормони, які добре всім відомі під назвами кортизол і адреналін.
Очевидно, що такий механізм як стрес необхідний. Наприклад, широко відомий факт, що людина в критичній ситуації здатний на практично неможливі вчинки. Таким чином, стрес дозволяє людині використовувати його приховані ресурси, щоб вижити. Однак тривалий стан стресу згубно впливає на психічне і фізичне здоров’я людини.
Нетривалий стрес називається «еустрес». Він позитивно впливає на організм, мобілізує його. Викликати такий стимулюючий стрес можуть заняття спортом, загартовування, різні екстремальні ситуації (наприклад, якщо чоловік вирішив відвідати американські гірки).
Тривалий стрес, завдає організму шкоди – дистрес. Дистрес розвивається при тривалому та інтенсивному впливі стресових факторів, коли сили організму виснажуються, і він втрачає здатність до пристосування до агресивного навколишнього середовища.
До основних симптомів стресу слід віднести:
Проблеми зі сном.
Пригніченість, депресія і фізична слабкість, втрата мотивації.
Проблеми з пам’яттю, увагою і зі швидкістю розумових процесів у цілому.
Надмірна концентрація на роботі і проблеми, нездатність відволіктися від них.
Втрата інтересу до рідним і друзям і байдужість до подій навколо.
Проблеми з харчуванням, будь то відсутність апетиту або «заїдання стресу».
Різні психосоматичні розлади.
Найчастіше від тривалого стресу розвивається депресія з усіма витікаючими наслідками.
Існує декілька корисних рад, якими рекомендується слідувати в боротьбі зі стресом:
Фахівці вважають, що спілкування з рідними і близькими може позитивно вплинути на стан людини при стресі, тому слід більше спілкуватися з ними і ділитися своїми проблемами.
Порушення стандартного розпорядку дня та ухилення від щоденних обов’язків лише посилює стан. Вкрай небажано пускати справи на самоплив, так як регулярне повторення побутових дій допомагає підняти настрій.
Так само гарним способом підвищити настрій буде спорт. Навіть проста ранкова зарядка допомагає в боротьбі зі стресом.
Слід уникати вживання кави та алкоголю або звести його до мінімуму, зважаючи на те, що вживання цих психостимуляторів може спричинити за собою порушення сну і сильне емоційне напруження.
Недолік сну в свою чергу має великий вплив на організм. Люди, які приділяють нічному відпочинку недостатньо часу, часто страждають від стресу, який щодня повільно накопичується.
Так само людині, яка страждає від стресу, слід стежити за своїм харчуванням. Їжа повинна містити вітаміни і бути свіжою.
Відпочинок з друзями, прогулянки на свіжому повітрі і природі позитивно позначаються на психологічному стані.

Добавить комментарий