Україні загрожує епідемія нового смертельного грипу

Вірус може володіти стійкістю до дії ліків і дуже швидко поширюватися
Грип H7N9 зафіксували в Китаї. Фото: архів
Грип H7N9 зафіксували в Китаї. Фото: архів
Вчені з університету Вісконсіна в Мадисоне (США) припустили, що з Китаю по світу у вигляді широкомасштабної епідемії може поширитися пташиний грип H7N9, пишуть американські медики в журналі Cell Host & Microbe.
Дослідження взятих зразків H7N9 показало, що смертоносний вірус може володіти стійкістю до дії ліків і дуже швидко поширюватися.
Хоча в даний час пташиний грип H7N9 присутній тільки в Китаї, він володіє потенціалом для провокації епідемії за межами країни, – про це заявили американські клініцисти, які вивчали ризики, пов’язані з поширенням і зараженням цим видом грипу. На користь цієї думки вчених говорить той факт, що при дослідженні зразки H7N9 виявили властивість легко передаватися серед тхорів, вважаються моделлю для імітації процесу передачі грипу серед людей. Фахівці відзначають, що грип H7N9 може бути високо патогенним. Це властивість вірусу вони пов’язують з його мутаціями, завдяки яким патогени набувають особливу стійкість до лікування. Так, вченими були проаналізовані біологічні зразки, взяті у померлого пацієнта з Китаю: при цьому з’ясувалося, що лише деякі вірусні клітини були вразливі до лікарських препаратів.
Поки фахівці не можуть з точністю сказати, з якою інтенсивністю може поширюватися H7N9. Вважається, що стійкої схеми передачі цього виду грипу між людьми немає, але здатність вірусів розвиватися і мутувати спонукає експертів робити тривожні прогнози.
«Дане дослідження посилює впевненість у тому, що високо патогенний H7N9 являє собою серйозний ризик для здоров’я населення. Це важливе нагадування про те, що епідеміологічний нагляд повинен продовжуватися», – зазначили автори проекту в журналі Cell Host & Microbe.

Добавить комментарий