Износ систем электроснабжения

Після обстеження об’єктів доводиться складати акт технічного стану електрообладнання і при необхідності дефектну відомість. В процесі експлуатації електрообладнання та електричні мережі зношуються. Як визначити ступінь зносу?

Чесно кажучи, мені ніколи не доводилося проводити оцінку ступеня фізичного зносу електрообладнання. Ми розповімо про износ систем электроснабжения;. Я завжди писав, що обладнання знаходиться в хорошому (задовільному) стані і придатне для подальшої експлуатації або обладнання підлягає утилізації. Тобто проміжних варіантів у мене не було: утилізуємо, здаємо на склад або далі експлуатуємо. Практично завжди вирішував, що робити з електрообладнанням, замовник. Незважаючи на це, потрібно знати, як можна оцінити знос електрообладнання.

У ТКП 45-1. 04-119-2008 (будівлі та споруди. Оцінка ступеня фізичного зносу) представлено кілька пунктів, які відносяться до системи електропостачання. Відсоток зносу визначається за наявністю корозії, пошкоджень, несправностей електрообладнання, по слідах ремонту:

1 несправність, ослаблення закріплень і відсутність окремих приладів (розеток, штепселів, патронів та ін.); сліди корозії на поверхні металевих шаф і часткове пошкодження дерев’яних кришок — до 20%.

2 пошкодження ізоляції магістральних і внутрішньоквартирних мереж в окремих місцях, втрата еластичності ізоляції проводів, відкриті проводки покриті значним шаром фарби, відсутність частини приладів і кришок до них, сліди ремонту ввідно-розподільних пристроїв (ВРУ) -21-40%.

3 повна втрата еластичності ізоляції, значні пошкодження магістральних і внутрішньоквартирних мереж і приладів, сліди ремонту системи з частковою заміною мереж і приладів в окремих місцях, наявність тимчасових прокладок, несправність ВРУ — 41-60%.

4 несправність системи, в тому числі проводки, щитків, приладів, ВРУ; відсутність частини приладів; оголення проводів; сліди великих ремонтів (провіси проводів, пошкодження шаф, щитів, ВРУ) — 61-80%.

Навіть якщо вам не доводиться визначати фізичний знос електрообладнання, ви будете знати, що є ТКП 45-1.04-119-2008, який допоможе виконати оцінку ступеня зносу.

Добавить комментарий

Related Post

לירום סנדהלירום סנדה

Офіційні дані з конкурсного управління показують, що з 2012 року кількість банкрутств у Великобританії збільшилася на 55 відсотків, і сотні фізичних осіб, які не справляються з тягарем своїх боргів, опиняються

МеталлопрокатМеталлопрокат

Мы стремимся к постоянному развитию, поэтому регулярно пополняем ассортимент металлопроката и расширяем спектр предоставляемых услуг. Вы можете заказать у нас продукцию из: черного металла — горячий и холодный прокат, а

Реклама в интернетеРеклама в интернете

Добірний гумор, відмінні екранні шпалери, прикольне відео і смішні кліпи, красиві дівчата, безкоштовні електронні КНИГИ. У нас реклама в интернете сайта. Найбільш добірні Анекдоти, історії, афоризми та інші веселості! Все